BAZI HİKAYELER ASLA BİTMEZ, BAZI GERÇEKLER ASLA DEĞİŞMEZ  
Aydın İl Başkanımız Ali Çankır 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
19.05.2020
572
Yazı Boyutu: A- A+

19 Mayıs ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde varoluş hikayesinin başlangıcıdır diyen İl Başkanımız Ali Çankır mesajında; “19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a attığı ilk adım; bu topraklarda hem bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, hem de modern Türkiye  Cumhuriyetinin ilanına giden sürecin ilk adımıdır.

Milli değerlerimizin birleştirici olduğu bu özel bayramlar karanlık gecede ve en zor günde dahi ülkemizin dört bir yanını aydınlatan umudun ve aydınlığın öncüsüdür. 101 yıl önce memleketin her köşesinde bir kıvılcım ile parlayan umut, bugün bir ateş topu olup ülkemizi ve geleceğimizi aydınlatmaktadır. Bu özel günde bir kez daha belirtmek isterim ki bu memleketin insanlarının ve özellikle gençlerinin umudunu kaybetmeye hakkı yoktur. Geçmişimizde var olan Cumhuriyet için verilen mücadele örnekleri bugün bizlere yol gösterici olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu bayram da bir kez daha gençlere en çok değer veren, onları önemseyen, geleceklerini aydınlatmak için var gücümüzle çalışan parti olmamız bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. Cumhuriyetin yılmaz bekçileri, geleceğimizin sahipleri gençlerimize her daim güveniyor ve inanıyoruz.

Saray hükümeti zihniyeti Cumhuriyet kazanımlarını yok etmeye, gençlerimizin geleceklerine ipotek koyup özgürlük, demokrasi ve adaletten yoksun bir Türkiye inşa etme çabasına dün olduğu gibi bugün de devam ediyor. Gençleri ayrıştırma, gençlerin fikir ve düşüncelerini hapsetme çabasının bugün ne kadar başarılı olduğunu düşününler olsa da 19 mayıs 1919 ‘da olduğu gibi yine yanılacaklar. Çünkü bazı hikayeler vardır asla bitmez, bazı gerçekler vardır asla değişmez.

Bu vesile ile ülkemizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerim ile kutluyor, Başta Ebedi liderim Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, tüm gazilerimizi saygılarımı sunuyorum.”ifadelerini kullandı.