FERİŞTAHINIZ GELSE BİZİ DURDURAMAZ  
GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIZ.
09.06.2016
2212
Yazı Boyutu: A- A+
Son günlerde şehit cenazelerinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, kendini bilmezler tarafından yapılan, sistemli ve kasıtlı saldırılara karşı CHP Aydın İl Örgütü olarak İl binamızın önünde gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasıyla tepkimizi gösterdik. Aydın İl Başkanımız Bayram İnci ve il Yöneticilerimizin yanısıra Efeler Belediye Başkanımız Mesut Özakcan, Didim Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay, Sultanhisar Belediye Başkanımız Osman Yıldırımkaya, Efeler İlçe Başkanımız Selim Gürgün, İncirliova İlçe Başkanımız Osman Gökmen, Koçarlı İlçe Başkanımız Mehmet Değirmenci, Didim İlçe Başkanımız Gökmen Karataş, Nazilli İlçe Başkanımız Ali Deveci, Sultanhisar İlçe Başkanımız Eyip Yetiştirici, Çine İlçe Başkanımız Tayfun Şahin, Söke İlçe Başkanımız Hüseyin Gündüz, Bozdoğan İlçe Başkanımız Hasan Karayer, Yenipazar İlçe Başkanımız Sergül Duransoy, Germencik İlçe Başkanımız Mehmet Bozdağ, Kadın Kolları İl Başkanımız Ayşe Özdemir, Gençlik Kolları İl Başkanımız Yılmaz Tilki, Kuşadası, Söke, Efeler, Didim, Sultanhisar, Çine, Bozdoğan, İncirliova, Koçarlı, Nazilli, Germencik, Yenipazar, Kuyucak ilçe örgütlerimiz ve çok sayıda partilimiz katıldı. Partililerimiz basın açıklaması öncesi ve esnasında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na destek sloganları atarak, sonuna kadar Partimize ve Genel Başkanımıza bağlılıklarını dile getirerek, ülkemizin içinde bulunduğu durumun sorumlusu olan AKP iktidarını istifaya davet ettiler.


  İL BAŞKANIMIZ BAYRAM İNCİ’NİN 9 HAZİRAN 2016 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI.

           CHP, emperyalizme karşı verilen bir Kurtuluş Savaşının ardından  Cumhuriyeti kuran bir parti olmanın yanında, eşitlik, dayanışma ve toplumsal adaleti sağlayarak, sosyal devleti yeniden kurarak, bir arada yaşama kültürünü güçlendirerek, yeni bir toplum yaratma hedefi olan, bir sosyal demokrat partidir.  CHP, her zaman olduğu gibi bugün de, tarihsel varoluşuyla, günümüzde temsil ettiği ve taşıdığı değerlerle, etkili ve güçlü bir yapıdır.   Cumhuriyet tarihinin en zorlu ve sorunlu dönemlerinden birini yaşadığımız bu günler, CHP’nin önemini, CHP’ye duyulan gereksinimi ve bu süreçte üstlenmesi gereken rolü tartışılmaz kılıyor.  CHP,bu topraklarda "Yurtta barış,dünyada barış" düşüncesiyle birlikte yaşama kararlılığının adıdır. CHP kim tarafından yapılırsa yapılsın,amacı ne olursa olsun,her türlü terör eylemine karşı duran bir partidir.

          2002 yılında iktidara geldiklerinde ülkeyi sıfır terör olayı ile teslim alan AKP bugün ülkemizi hergün şehit haberlerinin geldiği,hangi şehrinde ne zaman patlamanın olacağı kaygısıyla yaşanılan bir ülke haline getirmiştir.Artık AKP bu ülkeyi yönetemiyor.Bugün terörün yeniden tırmanışa geçmesinde AKP iktidarı sorumludur.Bu sorumluluğunu örtbas edilebilmek için AKP şehit cenazelerini provokasyon alanı haline getirmektedir. Taviz verdikleri teröristlere karşı terörü bitiremeyeceklerini anlayınca, bir suçlu bulup bunun nedenini Genel Başkanımızmış gibi bir algı yaratıp şimdiye kadarki hata ve yanlışların faturasını CHP’ye yüklemek niyetindeler. Ama bunu hiçbir zaman başaramayacaklar, gün gelecek yaptıkları hata ve yanlışların hesabını Türk milletine verecekler.

           Teröre yardım ve yataklık edenler, mafya yöntemleriyle suçunu örtemez, sorumluluktan kaçamaz, CHP’yi korkutamaz.Türkiye AKP iktidarıyla 7 Haziran seçimlerinin ardından “terör girdabına” sokulmaya çalışılmaktadır.Unutulmasın ki, 7 Haziran seçimlerinin 1. yılını geride bıraktık.Bugün, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu’nun “Ya istikrar, ya kaos dedik. Millet kaosu seçti” tweetini attığı günün yıldönümüdür.Geçen 365 günde; 549’u Asker ve Polis,453’ü sivil vatandaşımız olmak üzere 1002 vatandaşımızı terörle mücadele değil,teröristlerle müzakere eden bir anlayış sonucunda şehit verdik.1 Yıllda tam 11 defa büyükşehirlerimiz terör bombalarıyla sarsılmasına rağmen hesap verme makamında olanların hiçbirisi koltuğunu bırakmamıştır. Bugün gelen şehit cenazelerimizin sorumlusunu arayanlar,şehide kelle,terör örgütü liderine sayın diyen ve onu alkışlayanlardır.

 

 

Gelen şehit cenazelerinin hesabını sormak isteyenler,PKK’nın tanıklığında TSK’yı yargılayanlardan,barış süreci adı altında sınırda teröristleri davul zurna ile karşılayıp,çadır mahkemeleri kurarak 7 dakikada yargılayıp serbest bırakanlardan hesap sorsunlar.Oslo görüşmesini yapanlardan,Dolmabahçe mutabakatı yapan ve yaptıran AKP iktidarına baksınlar.PKK şehirlerde silah ve bomba stoklarken görmezden gelenlerden,Valilere talimat verip PKK’ya operasyon yaptırmayan AKP iktidarından hesap sorsunlar.8 Şehidimizin olduğu gün 8 şahit ile sarayda düğün yapanlardan hesap sorsunlar.

        

 

 

         Türkiye, bir kişinin başkanlık hırsı nedeniyle yangın yerine dönmüştür. Terörün tırmanmasında ve bu kadar can almasında kuşkusuz ülkeyi yönetenlerin sorumluluğu var.Başkanlık isteyen Recep Tayyip Erdoğan ve AKP bu sorumluluğu halktan gizleyebilmek için şehit cenazelerini provokasyon alanı haline getirmeye çalışıyor. Bu niyeti açıkça görüyoruz. Bunun bir halkası İstanbul’da Fatih’teki şehit cenazesinde  yaşanmıştır. CHP Genel Başkanı’na mermi çekirdeği atılması, bir provokasyon ve gözdağı girişimidir. Teröre yardım ve yataklık edenler, mafya yöntemleriyle suçunu örtemez, sorumluluktan kaçamaz ve CHP’yi asla korkutamazlar.Şehit cenazesinde ve onlarca güvenlik görevlisinin gözü önünde böyle bir saldırının yaşanması iyi sorgulanmalıdır.Türkiye, AKP devleti haline getirilmek isteniyor. Kamu görevlileri, kendilerini devletin görevlisi olarak değil, AKP’nin memuru gibi görmeye başlarsa, ülke yaşanmaz hale gelir.Nitekim buna ilişkin çok örnekle karşılaşıyoruz. Bir an önce herkes aklını başına almalıdır.

         CHP’yi tehditle, mermiyle yolundan döndüreceğini sananlar, büyük bir yanılgı içindedirler. Bu tehditlere, basit mafya figürasyonlarına pabuç bırakmayacağız.CHP’nin ne Genel Başkanı ne milletvekilleri ne de mensupları şehide hakaret etmez sahip çıkar. Terör örgütlerinin karşısında pozisyon alır. Cebinde yumurtayla,cebinde tabanca mermisiyle cenazeye gidenlerin amaçlarının provokasyon olduğu aşikardır. Bunlara asla boyun eğmeyeceğiz.Ne bu provakosyonu gerçekleştirenler, ne de bunlara  görev veren ağababaları, CHP ve terörü yan yana getiremez, yan yana anamaz. Bizlerin huzur ve güven içerisinde yaşamamız için,devletimizin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını feda eden şehitlerimize ve onların emanetleri olan ailelerine,gazilerimize her zaman minnetle sahip çıkacağız.

 

 

            Şehit acılarımız yüreğimizde dururken,terörün gerçek sorumluları önümüzdeyken Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan suçlamaları ve saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyor,bu haksız saldırılara karşı dimdik ayakta Genel Başkanımızın yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz,buradan haykırıyoruz.7 düvele göğsümüzü siper ederek kurduğumuz cumhuriyeti kurtarmak için verdiğimiz mücadelede serseri bir kurşundan korkacak değiliz.Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece Atatürk Cumhuriyeti payidar kalacaktır.Bunu tüm gericiler,bölücüler,Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları böyle bilsinler.Feriştahınız gelse bizi durduramaz.