İL BAŞKANIMIZ BAYRAM İNCİ’DEN MEHMET ERDEM’E YANIT...  
20.06.2016
1693
Yazı Boyutu: A- A+


CHP AYDIN İL BAŞKANIMIZ BAYRAM İNCİ’NİN AKP MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDEM’E CEVABI

              AKP Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, sosyal medya hesabından hükümlü ve tutuklu KCK, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine üye olanları ziyaret eden CHP’li isimlerin ortaya çıktığını iddia etmiş. AKP Milletvekili Mehmet Erdem’e yalanlama bizzat AKP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi olan Mehmet Metiner’den geldi. AKP Milletvekili Mehmet Metiner mecliste bulunan dört partiden de üyeleri  bulunan komisyonun örgüt ayrımı yapmadan cezaevindeki bütün hasta mahkumları ziyaret ettiğini belirterek, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu doğrulamıştı.Bu ülkeyi emperyalistlerden kurtararak,çağdaş modern cumhuriyeti kuran değişik etnik köken ve inançlardan bir ulus devlet yaratan  partimiz ve bizleri terör örgütleriyle yan yana getirmek kimsenin haddi değildir.Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin birleştirici gücüdür.AKP ise bu ülkeyi etnik köken ve inaç yönünden ayrıştıran çatıştıran bir partidir.Şimdi terör örgütlerine yardım yataklık yapan AKP ve yöneticilerinin neler yaptıklarının bir kısmını tüm vatandaşlarımızın bilgisine sunuyorum.

1- AKP’NİN PKK VE ÖCALAN’I ÖVEN-AKLAYAN AÇIKLAMALARI:

“Yüzde doksan beş bütün konularda birleşen bir genel çizgiye geldik. Ancak Türkiye’deki siyasi rejimi ve şartları dikkate aldığımız zaman, şu an hiç kimsenin özellikle Sayın Başbakan’ın (Erdoğan) çıkıp böyle bir şeyi ifade etme şansı yok. Sayın Öcalan ve Başbakan’ın bölgeye ve ülkeye yönelik vizyonları yüzde 90- 95 oranında örtüşüyor.”

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın 2010’da Oslo’da PKK’lı teröristlerle yapılan görüşmelerdeki Özel Temsilcisi, bugünün MİT Müsteşarı Hakan Fidan / Oslo Görüşmeleri kayıtlarından Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Ocak 2010’da yaptığı “Ak Parti olarak terör örgütü ile hiçbir zaman masaya oturmadık, oturmayacağız. Ey Kılıçdaroğlu, Ey Bahçeli bu iddianızı ispatla mükellefsiniz. Terör örgütü ile görüşen şerefsiz ve namussuzdur” açıklamasından, çözüm sürecinin sona erişine dek AKP yetkililerinin PKK ve Öcalan’ı öven-aklayan açıklamaları aşağıdadır:

- 20 Eylül 2011, R.T.Erdoğan – Dönemin Başbakanı, Bugünün Cumhurbaşkanı: “PKK ile biz değil devlet görüştü, görüşecek!” (Oslo görüşmeleri ses kayıtlarının 13 Eylül 2011’de internete düşmesinin ardından yapılmıştır)

- 26 Eylül 2011, R.T.Erdoğan – Başbakan: “Biz İmralı olsun, Oslo olsun çok açık, net bu adımları attık. MİT Müsteşarı Emre Taner zamanında başlattık bu görüşmeleri, Hakan Fidan zamanında da sürdürdük.”

- 10 Ocak 2012, Cuma İçten – AKP milletvekili: “Dağda olan çocuklar bizim çocuklarımız. PKK’ya katılan çocuklar benim canım, ciğerim.”… “Türkiye, Irak’ta Kürdistan kurulmasını desteklemeli.” (Aknews Haber Ajansı)

- Nisan 2012, R.T.Erdoğan – Başbakan: “MİT Müsteşarımızı İmralı’ya gönderen benim, Oslo’ya gönderen benim. O benim sır küpüm.”

- 27 Eylül 2012, R.T.Erdoğan – Başbakan: “PKK ile görüşme talimatını bizzat ben verdim.”

- 1 Ekim 2012, Galip Ensarioğlu - AKP milletvekili: “Yerel yönetimlerin güçlendirildiği bir modelde PKK seçime girsin ve seçilsin. Seçilerek gelsin.” (Taraf Gazetesi, Neşe Düzel Röportajından)

- 1 Ekim 2012, Galip Ensarioğlu - AKP milletvekili: “Abdullah Öcalan’ın PKK üzerindeki hâkimiyeti, gücü ve sembolleşen liderlik konumu devlet için bir şanstır. Öcalan, şu anda en güçlü konumunda ve devlet için bir aktör hâline geldi.”

- 18 Ekim 2012, R.T.Erdoğan – Başbakan: “PKK ile görüşülmesini ben istedim, sıkıntısı olan bana söylesin. MİT her an her türlü hareketi yapabilir. Mesela yarın İmralı’ya gitmek gerekiyorsa Müsteşarıma gerekeni yap derim.”

- 21 Mart 2013, Abdurrahim Boynukalın – (AKP Gençlik Kolları eski Başkanı): “Şu anda binlerce Türk oğlu Türk, Abdullah Öcalan’ın mesajıyla duygulanıyorsa; artık gerçekten yeni bir dönem başlamış demektir.” (Twitter mesajı)

- 28 Haziran 2013, Abdurrahim Boynukalın – AKP milletvekili: “Barışı ne uğruna harcamak istiyorsunuz? En azından Abdullah Öcalan kadar ilkeli olun.” (Twitter mesajı)

2- AKP’NİN, PKK SİLAHLANMASI VE EYLEMLERİNE GÖZ YUMULMASIYLA İLGİLİ İTİRAFLARI:

-  “Metropollere yerleştiğinizi ve patlayıcılarla doldurduğunuzu, hepsini biliyoruz.”

-  “Ordunun şu an yaptığı planlı bir operasyonu yoktur”

- “Habur’da sizin de çok iyi bildiğiniz gibi hukuk ihlal edildi. Her şey yok edildi. Amaç size verilen bir takım sözlerin tutulmasıydı.”

- 2010 Oslo Görüşmelerinde MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş’in PKK’lı teröristlere yaptığı açıklamalar...

- 7 Haziran 2014, Beşir Atalay – Başbakan Yardımcısı: “Yol kesmeler vs bunları açıklamakta zorlanıyoruz. Güvenlik birimlerimiz sürecin hassasiyeti nedeniyle çok temkinli, dikkatli çünkü bizim talimatımızdır.” (Diyarbakır’daki açıklaması)

- 3 Kasım 2014, Efkan Ala – İçişleri Bakanı: “Oslo’da anlaşmıştık. Oslo’yu PKK bozdu.” (Yeni Şafak, A. Selvi’nin köşe yazısından)

- 28 Şubat 2015, R.T. Erdoğan – Cumhurbaşkanı: “Silahların bırakılması çağrısı bizler için çok çok önemli bir beklentimizdi. Her şey eninde sonunda uygulamaya dayalıdır. Bu uygulama da nedir silahların bırakılmasıdır. Ne istendi de hükümet vermedi 12 yıldır.”

- 22 Nisan 2015, Galip Ensarioğlu - AKP milletvekili: “Son 2.5 yıldır şöyle bir durum var. Örgüt eylemsizlik kararı almış durumda, devlet de operasyon yapmıyor. Biz risklerin önünü almak için yasa çıkardık, operasyon yetkisini valilere verdik. Valiler siyasi otoriteye bağlı oldukları için, siyasi otoritenin kararına uygun davrandılar, operasyon olmadı Silahlı güçlerini neredeyse bölgede legal güçler haline dönüştürdü. Bu durum bizim hükümetimizin de bir zafiyeti olarak algılanabilir. (Ahmet Hakan ile röportajından, Hürriyet Gazetesi)

- 16 Haziran 2015, Selçuk Özdağ – AKP Genel Başkan Yardımcısı: “Çözüm süreci PKK ve HDP’yi büyüten, devlete güvenenleri yalnızlaştırıp terör örgütünün kucağına iten, sonuçları ortaya çıkınca da yanlışları izale edilmeyen bir sürece dönüştü. Barışı sağlamak için her türlü örgütsel faaliyete göz yumuldu. Örgüt hiçbir sözünü yerine getirmedi.” (Gazete Vahdet’te yazdığı köşe yazısından)

       Görüldüğü üzere tüm bunlar AKP İkitadırının teröre yardım ve yataklık ettiğinin,terörle mücadele yerine müzakare edildiğinin kanıtıdır.Son 14 yılda teröre kurban verdiğimiz asker,polis ve sivil vatandaşlarımızın sorumluluğu AKP iktidarınındır. Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalan ve iftiralarla karalamaya çalışmak AKP İktidarını bu sorumluluk ve terör örgütleriyle suç ortaklığından kurtarmaz.