İTİBARI SARAY OLANIN VATAN SEVGİSİ BU KADAR OLUR  
Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu’nun Aydın sınırları içinde bulunan vatan toprağımız Eşek Adası’na yaptığı ziyarete bir tepki de il başkanımız Ali Çankır’dan geldi.
30.06.2020
302
Yazı Boyutu: A- A+

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu Aydın sınırlarımız içindeki Eşek Adası’na gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin il başkanımız Ali Çankır sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile sert tepki gösterdi. İl başkanımız yaptığı paylaşımda ’’ Bu fotoğrafa iyi bakın.Bu fotoğraf milliyetçi geçinen, vatanına sevdalı olduğunu söyleyen AKP iktidarı zamanında çekildi. Bugün Aydın’a bağlı Eşek Adası’nı ziyaret eden Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu anı defterine ’Bu ada , Yunanistan’ın ayrılmaz bir parçasıdır. Burada olmak benim görevim.Buraya sahip çıkacağız.’ yazıyor ve poz veriyorlar.

Bizim iktidar ve ortağından çıt yok. Görmezden gelmeye, sessiz kalmaya devam ediyorlar. Türkiye’nin toprağı için bu sözleri söyleyerek ülkemizin itibarını küçük düşürenlere bakıyorum, birde ’Biz Milliyetçiliği Kıbrıs’ın dağlarına yazdık.’ diyen Karaoğlana. İtibarı saray olanın, vatan toprağına bakışıda, saygısıda böyle olur. Yazık. ’’ ifadelerini kullandı.