KADINLAR SEVGİNİN ELÇİSİ, İNSANLIĞIN KANATLARIDIR  
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolasıyla İl Başkanımız Ali Çankır bir mesaj yayımladı.
07.03.2020
708
Yazı Boyutu: A- A+
Aydın İl Başkanımız Ali Çankır 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Günü dolasıyla açıklamalarda bulundu.Açıklama da dayanışma ve kadın değerlerine vurgu yapan İl Başkanımız Ali Çankır; ’’8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kadın dayanışması ve mücadelesinin simgesidir. Gazi Mustafa Kemal  Atatürk liderliğinde Anadolu’nun her karış toprağında kadın erkek ayrımı yapmadan çok büyük bir inanç ve azimle kazanılan Cumhuriyet ile ülkemizin her ferdi çok büyük kazanımlar sağlamıştır.

Zorlukları aşıp, yokluklara göğüs gerip vatanına, toprağına sahip çıkan, Mehmetçikleri yetiştiren kadınlarımız ise Cumhuriyet devrimine adını altın harflerle yazdırmış, verdikleri emek ile geçmişten günümüze şanlı zaferlerimizin kazanılmasındaki verilen mücadelenin kahramanları olmuştur. Nüfus sayımında sadece erkeklerin sayıldığı bir anlayıştan bugünlere kadar  Cumhuriyet sayesinde kadınlarımız birçok hak kazanmış toplumda önemli bir yere gelmişlerdir. Fakat günümüzde ise uygulanan yanlış politikalar, bazı düşünceler ve ön yargılar ile kadınlarımız ötekileştirilmeye çalışılıyor, sosyo-ekonomik sorunlar başta olmak üzere birçok şiddet ve taciz olayları ile kadınlarımız zor bir yaşam sürdürmek zorunda kalıyor. Kadına zarar vermek, kadına şiddet uygulamak sadece fiziksel ya da psikolojik olarak zarar vermek anlamına gelmemeli,yaşanan her olumsuzluğa sessiz kalmanın da bir şiddet olduğu unutulmamalıdır.

Kadın sadece anneliği ile değil bir birey olarak görülmeli tek bir kimliğin içinde tanımlanmamalıdır. Kadına ve kadınlarımızın emeklerine değer verip saygı  göstermek her şeyden önce insani, ahlaki ve vicdani bir duygudur. Çalışma yaşamı başta olmak üzere kadınlarımızın toplumdaki yeri ve görevleri itibariyle kendini ifade edebilmesi, toplumdaki hak ettiği yeri alması için gerekli mücadeleyi dün olduğu gibi bugün ve yarında vermeye devam edeceğiz.

Geleceğimizin ve gelecek nesillerimizin güvencesi  kadınlarımızla beraber Cumhuriyet devrimlerine sımsıkı sarılıp, Cumhuriyet dolu yarınları hep beraber  inşa edeceğiz.

Şiddete, sömürüye, eşitsizliğe karşı hayatının her alanında direnen tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, yürüdükleri yolda asla yalnız yürümeyeceklerini belirtiyor, sevginin elçisi, insanlığın kanatları olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum.’’ ifadelerinde bulundu.