"O Kurşunlar Türkiye’ye Sıkılmıştır"  
İl Başkanımız Bayram İnci Genel Başkanımızın Konvoyuna Yapılan Saldırıyı Sert Bir Dille Kınadı.
27.08.2016
1561
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Aydın İl Başkanımız Bayram İnci, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’de yapılan silahlı saldırıyı sert bir dille eleştirirek, “O kurşunlar cumhuriyete, özgürlüğümüze ve bağımsız bir Türkiye’ye sıkılmıştır” dedi.

CHP Aydın İl Başkanımız Bayram İnci, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Artvin gezisi sırasında düzenlenen silahlı saldırıyı sert bir dille kınadı. İl Binamız’da konuyla ilgili basına ve partililerimize açıklama yapan ve sözlerine Cizre’de emniyet mensuplarına yönelik yapılan bombalı saldırıyı lanetleyerek başlayan İnci, “FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bir devlet adamı sorumluluğuyla hareket eden, yangın yerine dönen bir coğrafyada Türkiye’nin birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış ruhuyla kenetlenmesi için tarihi sorumluluk üstlenen, terörün her türüne, FETÖ darbe girişiminin demokrasiye saldırılarına dur diyen genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, bugün alçak terörün hedefi oldu. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bu saldırı ülkemizin birlik beraberliğine, demokrasiye ve barışa karşı yapılmış bir alçaklıktır. Artvin’deki kurşunlar sadece Genel Başkanımıza değil, Cumhuriyetimize, Demokrasimize, özgürlüklerimize, bağımsız bir Türkiye’ye sıkılmıştır” dedi.“KORKMUYORUZ, YILMIYORUZ”

Teröre karşı partimizin ve Genel Başkanımızın tavrının net olduğuna değinen İl Başkanımız Bayram İnci, “Hangi amaç ve niyetle olursa olsun, kimin işine yararsa yarasın, insanları bombayla veya silahla katleden veya buna sevinebilen bir zihniyetle aynı tarafta olamayız. Terör bir insanlık suçudur. Bu tür eylemler bizim bu ülkede hangi etnik kökenden, hangi inançtan hangi ideolojiden olursa olsun, hep birlikte barış ve kardeşlik içerisinde yaşama isteğimizi bitiremez. Bu saldırılar ne bizi ne de genel başkanımızı demokrasi, barış, özgürlük ve adalet sevdasından vazgeçiremez. Terör nereden gelirse gelsin, şiddet, gözdağı nereden gelirse gelsin Korkmuyoruz. Yılmıyoruz. Bu saldırılardan Sinmeyeceğiz. Barış için, kardeşlik için, birlik beraberlik için, Tam Bağımsız, Laik, Demokratik bir Türkiye Cumhuriyeti için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu topraklarda her türlü teröre karşı birlik, beraberlik ,barış,kardeşlik ve dayanışma içinde, yaşama kararlılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

“SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Her kesimden vatandaşları mücadele etmeye çağıran İl Başkanımız Bayram İnci, “Demokrasiye ve özgürlüklerimize, Cumhuriyetimize sahip çıkmaya çağırıyorum. Bir kez daha Genel Başkanımıza yönelik terör saldırısını kınıyor; bizleri arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten, destek olan siyasal partilerimize,sendikalarımıza,meslek odalarına,demokratik kitle örgütlerimize teşekkür ediyor, alçak terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik görevlilerimize Allah’dan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Parti İl Binamızda yapılan basın açıklamasına Efeler İlçe Başkanımız Selim Gürgün, partililerimiz ve basın mensupları katıldı.