ÖZEL VE AĞBABA’DAN CHP AYDIN’A ZİYARET  
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MYK Üyesi Veli Ağbaba CHP Aydın İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarete Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Eski Milletvekili Mehmet Fatih Atay ve çok sayıda partili katıldı.
09.02.2018
1970
Yazı Boyutu: A- A+

Parti binasında partililer ile buluşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba uzun süre partililer ile sohbet etti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’yı Parti binasında İl Başkanı Ali Çankır ve İl yöneticilerinin yanısıra Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir ve çok sayıda partili karşıladı. İl Başkanı Ali Çankır parti binasında partililere ve basın mensuplarına kısa bir konuşma yaptı.

“AKP-MHP İTTİFAKI AYDIN’DA ÇÖKMÜŞTÜR”

AKP’nin 6 aydır İl Başkanı belirleyemediği, yavru iktidar MHP’nin varla-yok arasında olduğu bir dönemde CHP Aydın olarak güçlü bir yönetim ile bu gün burada olduklarını söyleyen Çankır;  Aydın’da AK Parti ve MHP ittifakının tutmadığını savunarak, “AK Parti il başkanı 6 ay içinde Aydın’da istifa etti dedi. MHP il başkanlığı, 3 yıl içinde bir düzine il başkanı değiştirdi. Bu gösteriyor ki AKP-MHP ittifakı Aydın’da çökmüştür. 2019’da Aydın halkının bu ittifaka güveni ve desteği artık kalmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi 2019 seçim sürecinde ve hükümet sürecinde tarımda, kırsalda, turizmde, ekonomide, sanayide uyguladığı eşitlikçi ve halkçı politikaları, 2019’da da uygulamaya devam edecektir.  Aydın’da bu ittifak çökmüştür. Bahtsız bir iktidar, emanetçi il başkanları... Aydın halkı bu ittifaka prim vermemiştir” dedi.   2019’daki seçimlere CHP’nin güçlü bir şekilde hazırlandığını ifade ederek konuşmasını tamamladı.


Liderin Karşısına Aday Çıkaran Tek parti CHP’dir

Çankır’dan söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AKP hükümetine yüklendi.

Partililerine Seslenen Özel; Kimseden korkmadan, çekinmeden doğruları söylemeye devam etmelerini isteyerek şunları söyledi. “CHP’de ulusal kanallarda, yandaş medyalarda bir kargaşa haberleri yayılıyor. Bizler bugün demokrasiyi en iyi işleten partiyiz. CHP’de tek aday olmaz, delegemiz her zaman burada demokrasiyi işletmiş, adaylarımızı yarıştırmış ve sabahlara kadar sürmüştür. Kamuoyu yakından takip etti kurultayı. Yandaş medya kanalları kargaşa yaratmak istediler. Bu gün partiniz ile gurur duyunuz. Bugün dünyada en yüksek oyu alan partidir. Lider yarışarak seçiliyor ve çarşaf liste ile yönetim kademesi belirleniyor. AKP’de lidere biat var. MHP bugün Yavru İktidar Partisi olarak hayatına devam ediyor.


Et Konusunda Aydın BŞB’yi örnek alsınlar

Kamuoyunda ithal et konusunda tartışmaların yaşandığını da belirten Özel, AKP’nin Yandaşlarına para kazandırmak ve onları güçlendirmek için Sırbistan’dan et ithal ettiğini, o etlerinde çoğunun bozuk olduğunu, ucuz et satmak uğruna insanların sağlığıyla oynandığını ifade ederek; “Aydın BŞB’yi bence tüm belediyeler örnek almalıdır. Aydın BŞB bu konuda hayvanları üreticiden alıyor; kendi tesislerinde uygun koşullarda kesiyor ve halka satışını ucuz olarak yapıyor, bence güzelde yapıyor.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ağbaba ise Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği’nden, Türk ve Türkiye Kelimelerinin kaldırılması konusunda “AKP’yi eleştirdi. Çözüm sürecini kapattık diyenlerin sadece dondurduklarını ve şimdi bunu yeniden gündeme getirdiklerini görüyoruz. Yani demem o ki Türklük kavramını yavaş yavaş silinmeye çalışıldığını görüyoruz, ancak buna CHP olarak izin vermeyeceğiz”