TEK SES, TEK YÜREK  
Aydın’ın İncirliova İlçesinde, Suriye’nin İdlib kentinde şehit olan askerlerimiz için ’’Şehitlere Saygı Yürüyüşü’’ düzenlendi.
02.03.2020
777
Yazı Boyutu: A- A+

Geçen hafta içerisinde sınır ötesi operasyonlar kapsamında, rejim güçlerinin hain saldırısı ile şehit düşen 36 kahraman askerlerimiz için binlerce kişinin katıldığı saygı yürüyüşü düzenlendi.

Gerçekleştirilen yürüyüşe Aydın İl Başkanımız Ali Çankır, İyi Parti İl Başkanı Cemal Sarı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,İlçe Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Kadın Kolları İl ve İlçe Başkanlarımız, Gençlik Kolları İl ve İlçe Başkanlarımız ve binlerce vatandaş katıldı.İncirliova Belediye Binası önünden Türk bayrakları ile başlayan yürüyüşte çok sayıda vatandaş ellerinde bayraklarıyla korteje eşlik etti. İlçe merkezindeki caddede bir süre sessiz ilerleyen kalabalık daha sonra “Şehitler Ölmez, Vatan bölünmez, Mustafa Kemalin Askerleriyiz, Vatan sana canım feda gibi” sloganlarla yürüdükten sonra Atatürk Kent Meydanına geldi.

Atatürk Anıtının önünde toplanan kalabalık, vatan uğruna hayatını kaybeden Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşının okunmasının ardından, İdlib’te şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerimizin isimleri tek tek okundu ve kalabalık tarafından ’’Burada’’ diyerek anıldı. Şehitlerin isimlerinin okunmasının ardından hayatını kaybeden kahraman askerlerimiz için Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.Yürüyüşte hain saldırıda şehit düşen askerlerin isimleri söylenirken 500 metrelik Türk bayrağı açıldı. Gerçekleştirilen yürüyüşe 1996 yılında Bingöl’de şehit olan Asteğmen Süleyman Çamlıca’nın anne ve babası da katıldı.

İl Başkanımız Ali Çankır yürüyüşten sonra yaptığı açıklamada; ’’İdlib’ten gelen acı haberlerle kahrolduk. Ulus olarak çok  zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile aşacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle beraberdir. Allah’ım görevleri başındaki tüm asker ve polislerimizin yardımcısı olsun.Tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.Tüm gazilerimize ise minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.” dedi.

Saygı yürüyüşü ’’Tek Ses, Tek Yürek’’ duygusuyla binlerce Aydınlının katıldığı program birlik ve beraberlik mesajları ile son buldu.